Cikkek

Az alábbiakban olvashatók a régi (2019 előtti) weboldal írásai

Felhők között a mennyország?

Ma a virtualizáció kétség kívül a legerősebb informatikai trend, amely, mint minden trend, jó mélyen gyökeredzik a múltban, mégis mostanra vált uralkodóvá. Talán a csillagok együttállásának köszönhetően. Az új divat alapvetően két irányból édesgeti magához a vállalatokat. Egyrészt felkínálja nekik, hogy az asztali szoftvereiket lecserélhetik egy távoli számítási- és adatbázisfelhőben futó alkalmazásra, amit SaaS (Software as a Service) modellben vehetnek igénybe. Így a cégek mentesülnek a szoftverek felügyeletéből, frissítéséből és licence díjaiból adódó költségektől, valamint kompatibilitási gondjaik is megoldódnak.

Elkészült a fórumunk!

Örömmel jelenthetjük be, hogy hosszas vajúdás után elkészült vadonatúj fórumunk! Egy gyors regisztráció birtokában bárki előtt megnyílik az írás lehetősége.

Választás a Windowson is

Péntektõl a hazai Windows-használók számítógépein is felbukkan majd az a választóképernyõ, amely olyan alternatív böngészõk letöltésének és telepítésének lehetõségét kínálja fel amilyen például a Firefox, a Chrome vagy az itthon nem túl ismert japán Sleipnir. A felületre csak akkor jelenik meg, ha az adott PC-n az Internet Explorer az a alapértelmezett böngészõ, így például a firefoxosokat nem fogja ezzel zaklatni a Microsoft.

Új rovat: IT biztonság

A közelmúltban új rovatot indított portálunk IT biztonság néven, melyben az informatika egyik kardinális témakörével foglalkozunk.

Naplózni csak pontosan szépen

Amikor a nyolcvanas évek elején Eric Allman a Sendmail projekt keretében megalkotta a syslog protokollt, és ezzel tulajdonképp feltalálta a naplózást, valószínűleg nem sejtette, hogy pár évtized múlva a központi naplózó szerverek már napi több gigabájt logüzenetet fogadnak majd a vállalati hálózatokból. (Akkoriban a merevlemezek mérete a néhány megabájtnál tartott.)

Biztonság biztosítási rendszer

A szervezetek a biztonsági rendszereiket csak a saját szükségleteikhez tervezik, vagy még azokhoz sem. Ha például egy webszerveren nincsenek szupertitkos fejlesztési adatok, minek törődni a biztonságával? Mit veszít egy cég, ha néhány ezer ügyfele személyes adata rossz kezekbe kerül? Jó eséllyel ki sem derül. De ha mégis, rá lehet fogni a gonosz crackerekre - az átlag ember nemigen érti, hogy lehetne ellenük védekezni, csak pénzbe kerülne.

Az Internet Explorer 8-cal böngésznek a legtöbben

Az Internet Explorer (IE) 8-as változata lett a világ legnépszerűbb böngészője, miután fény derült a korábbi piacvezető 6-os változat sebezhetőségére.

A processzorbeszerelős cikkünk új lejátszóban

A sokak által kedvelt processzorbeszerelő oktatócikkünk videója új lejátszóban tekinthető meg.

Kiadták a Firefox 3.6 végleges változatát

Szokásos csúszással, de letölthető a Mozilla Firefox 3.6-os verziója. Néhány újdonság, még gyorsabb motor és számos hibajavítás jellemzi a ma megjelent böngészőt.

A legjobb online tárhelyek a Google-tól a Skydrive-ig

A héten indult új szolgáltatásnak köszönhetõen a Google Dokumentumokban (Docs) ezentúl nem csak táblázatokat, preziket és szöveges dokumentumokat szerkeszthetnek, de tetszõleges fájlokat is tárolhatnak és megoszthatnak egymással a felhasználók. A hasonló online tárhelyek nemcsak a pendrive-ot válthatják ki, de a közös munkában is sokat segíthetnek. Megnéztük, van-e a Google-énél jobb ajánlat az amúgy igencsak széles kínálattal rendelkezõ piacon.