Archívum: 2023.
Digitális névjegykártya: Bitly Link-in-bio
◴ 2023.05.01. 18:41Aki főleg a digitális világban érzi magát otthon, annak a népszerű linkrövidítő, a Bitly tud ajánlani - talán nem forradalmi, de mindenképp hasznos - új szolgáltatást.
A Bitly Link-in-bio
A Bitly Link-in-bio egy olyan, testreszabható linkgyűjtemény, ahol vállalkozásként, vállalkozóként, bloggerként, vagy simán magánszemélyként a rólunk (vállalkozásunkról) szóló linkeket tudjuk modern köntösben átadni partnereinknek. Ez voltaképp egy elég részletesen testreszabható, mobiltelefonra optimalizált weboldal, melynek megosztása a telefonokon megszokott módon (e-mail, Messenger, link, QR-kód) lehetséges.
A felület designja szinte a végletekig testreszabható, megadható egy üdvözlő üzenet, egy rövid leírás (pl. a telefonszámnak, amire a felületen más megoldás nem kínálkozik), ikonként a social media linkek, valamint maguk a saját linkek. Ez utóbbiak szövegesen, vagy ikonnal a bal oldalukon is megjeleníthetőek.
A fenti célra ezer és egy megoldás létezik, de lássuk be: üzleti partnerünknek egy QR-kódot bemutatva, azt leolvasva egy intuitív, modern és letisztult digitális névjegykártyánál jelenleg jobbat elképzelni nem tudunk. A szolgáltatás ráadásul ingyenes, de fizetős Bitly ügyfélként még saját domainnel is működik.
Hol érhető el?
- a bitly.com weboldalon
- a Bitly Android applikációban
- a Bitly iOS applikációban
10 legjobb programozási nyelv 2023-ban
◴ 2023.03.29. 00:27Ma már olyan sok számítógépes programozási nyelv létezik, hogy felsorolni is hosszú lenne. Van közöttük általános célú, vagy kifejezetten az adott helyzetre, architektúrára szánt nyelv is. Ezek népszerűsége is folyamatosan változik, ahogy az is, épp melyik nyelvet lenne érdmes megtanulni első, de akár sokadik nyelvként. A mi listáng az alábbi lett.
1. Python
A Python magas szintű, többcélú programozási nyelv, de a legnagyobb előnye, hogy könnyen tanulható szintaxisa kitűnő választás első nyelvnek.
2. C#
A C# teljesen objektumorientált, jól strukturált programozási nyelv, kitűnő stabilitással és a .NET eszközkönyvtár teljes hátszelével. Első nyelvnek esetleg nehéznek tűnhet, de előremutató, egyértelműen definiált osztály struktúrájával és kiemelkedő stabilitásával mégis racionális választás lehet.
3. C++
Az egyik legsokoldalúbb programozási nyelv fordítóprogramja megtalálható gyakorlatilag a világ összes számítógépére és platformjára. Nagy teljesítménye és gyorsasága miatt számos szoftver, rendszerkomponens, grafikus szoftver, böngészőprogram és videojáték programozási nyelve.
4. JavaScript
Népszerű nyelv a webes front-end fejlesztésben, a HTML és a CSS mellett. A webes kliensoldali szriptek 97,8%-a JavaScript.
5. PHP
Még mindig a legnépszerűbb webes back-end nyelv a weboldalak 78,1%-át szolgálja ki.
6. Swift
A Swift az egyik legmodernebb nyelv, az Objective-C alternatívájaként dobta piacra az Apple, így a cupertinoiak termékeinek fő programozási nyelve.
7. Java
Az Oracle által fejlesztett Java magas szintú, többcélú nyelv, mely kezdők számára egyszerű szintaxisával lehet vonzó.
8. Go
A Go, vagy Golang online, desktop és API-alapú alkalmazások programozására lett kifejlesztve. Az egyik leggyorsabban növekvő nyelvek egyike, különösen a fiatalabb generációk között népszerű.
9. SQL
Bár nem klasszikus programozási nyelv, de a legnépszerűbb adattudomány és a statisztikaszámítás köreiben. A strukturált lekérdező nyelv az adatbáziskezelés terén jöhet jól bárkinek.
10. Ruby
Egy másik open-source nyelv, adat analízis és webes programozás során vehetjük hasznát.
Virágba borult Gellérthegy
◴ 2023.03.23. 15:53Mint minden tavasszal, idén is elérkezett az az idő, amikor az egész Gellérthegy virágba borul.